Obrovský talent: 18-ročný Slovák preteká len dva roky, už je majstrom sveta aj Európy!

10.10.2021

Preteká súťažne iba dva roky, ale už sa stihol stať majstrom sveta i Európy! Reč je o Marekovi Škamlovi (18), ktorý je profesionálnym motosurfistom. Bratranec bývalej tenistky Chantal Škamlovej (28) pre Nový Čas prezradil, že surf poháňaný benzínom dosahuje rýchlosť až 70 km/h!

Talentovaný športovec začal s motosurfom najskôr rekreačne pred tromi rokmi, ale postupne jeho hobby prerástlo až k profesionálom a už dva roky preteká súťažne. "Som jazdcom tímu Jetsurf Slovakia a tento šport ma veľmi baví. Motosurf je podobný ako jazda na motorovom člne či skútri. Jazdím na surfe poháňanom benzínom. Mám v ruke rúčku, kde pridávam plyn a zvyšujem rýchlosť až do 70 km/h," prezradil Škamla.

ZÁKAZ UPRAVOVAŤ

Minulý týždeň mladého pretekára vyhlásili v chorvátskom Zadare za majstra sveta i Európy. "Je to skvelý úspech. Vyhral som v súčte bodov štyri kolá Svetového pohára i Európskeho pohára v kategórii neupravených surfov. Jazdíme na surfe, ktorý príde priamo z fabriky, je zakázané ho upravovať," pokračoval Marek. Na otázku, ako vlastne vyzerá súťažná jazda, odvetil: "Ide sa na čas, trať má 30 - 40 nafukovacích bránok. Ak vynecháte bránku, dostanete približne polminútovú penalizáciu. Je to taký adrenalínový slalom na vode."